Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2015

Ισόπαλος ο ΠΑΟΚ με τη Ντόρτμουντ - Σε 16 λεπτά κατέρρευσε ο Αστέρας Τρίπολης στη Γερμανία

Ισόπαλος 1-1 με τη Ντόρτμουντ αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ στην κατάμεστη Τούμπα, για τη 2η αγωνιστική του Europa League (3ος όμιλος).

Ο Ρόμπερτ Μακ έδωσε το προβάδισμα στον «Δικέφαλο του Βορρά» στο 34΄, ενώ ο Κάστρο ισοφάρισε στο 72΄ για τη Μπορούσια.

Κάτι περισσότερο από 20 λεπτά άντεξε ο Αστέρας Τρίπολης στη Γερμανία. Οι Αρκάδες υπέστησαν βαριά ήττα με σκορ 4-0 από τη Σάλκε και το μόνο που μπορούν να κρατήσουν είναι την καλή εμφάνιση στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

Ο Ντι Σάντο για τους Γερμανούς, μέσα σε 16' πέτυχε χατ τρικ (28', 37', 44' πεν.), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84' ο Χούντελααρ.

Σε αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής του Europa League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: