Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018

Έμεινε όρθιος (1-1) στην Τρίπολη ο ΠΑΟ - Διατήρησε το αήττητο με πέναλτι στις καθυστερήσεις

Με μία ισοπαλία, που, όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, του άφησε... γεύση νίκης, έφυγε το βράδυ του Σαββάτου από το «Θ. Κολοκοτρώνης» ο Παναθηναϊκός.

Πιο συγκεκριμένα, οι «πράσινοι» χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Μακέντα στις καθυστερήσεις αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της αγωνιστικής του πρωταθλήματος, καταφέρνοντας έτσι να διατηρήσουν το αήττητό τους στη Super League.

Οι Αρκάδες, οι οποίοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με κοντινή προβολή του Μανιά, ωστόσο από την «άσπρη βούλα» ο Ιταλός στράικερ, που βρήκε δίχτυα για τρίτο συνεχόμενο παιχνιδι, έσωσε τον βαθμό για το συγκρότημα του Δώνη.

Αστέρας Τρίπολης- Παναθηναϊκός 1-1

Γκολ: 47' Μανιάς (Αστέρας), 90+1' πεν. Μακέντα (Παναθηναϊκός)