Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Τρομερή εμφάνιση για τον ΟΦΗ αλλά ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό!

Ο ΟΦΗ των 14 ποδοσφαιριστών κατάφερε να πραγματοποιήσει τρομερή εμφάνιση απέναντι στον φορμαρισμένο Παναθηναϊκό.

Στο 2' μόλις λεπτό ο Καρέλης σε μία αδράνεια της άμυνας του ΟΦΗ άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό. Στο 27' ο Μανώλης Μονιάκης με μία τρομερή εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1 για τον ΟΦΗ ενώ στο 44' ο Τζορτζ κέρδισε πέναλτι με τον Μερεμπασβίλι να εκτελεί εύστοχα και να δίνει προβάδισμα στον ΟΦΗ σε ένα πολύ καλό σημείο για την Κρητική ομάδα.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49'  όμως ο Παναθηναϊκός απάντησε άμεσα με ένα σουτ του Πράνιτς που κόντραρε στον Μακρή και αιφνιδίασε τον Λόρια κάνοντας το 2-2, ενώ στο 75' ο Καρέλης με δεύτερο προσωπικό γκολ πέτυχε το γκολ της νίκης για τον Παναθηναϊκό.
Στον ΟΦΗ φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση των παικτών και σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο που υπήρχε φρεσκάδα και αρκετή όρεξη αλλά όπως και να έχει οι πιτσιρικάδες (Φαζός, Δαμιανάκης, Μπολάκης) απέδειξαν για ακόμα μία φορά ότι αποτελούν το "αύριο" του ΟΦΗ!

To Live του αγώνα:
1΄Ξεκίνησε το παιχνίδι στο "Γεντί Κουλέ"
2' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης από κοντά θα κάνει το 0-1.
12' Ωραίο γύρισμα του Μερεμπασβίλι στην περιοχή, δεν πρόλαβε ο Κουτσιανικούλης!
16' Στο έδαφος ο Τζορτζ από μαρκάρισμα του Τριανταφυλλόπουλο, ο ρέφερι έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
18' Μία κεφαλιά του Μακρή μέσα από την περιοχή δεν απείλησε τον Στιλ.
27' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ. Ο Μονιάκης με τρομερή εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει σε 1-1!
30' Μακρινό σουτ του Μακρή άστοχο.
Πολύ καλύτερος ο ΟΦΗ!
31' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης στην θέση του τραυματία Μονιάκη
33' Σουτ του Κουτσιανικούλη από τα όρια της μεγάλης περιοχής η μπάλα στην αγκαλιά του Στιλ.
34' Κεφαλιά του Πέτριτς άουτ.
38' Σουτ του Χουχούμη από αριστερά εντυπωσιακή απόκρουση του Λόρια σε κόρνερ.
44' Πέναλτι για τον ΟΦΗ με τον Τριανταφυλλόπουλο να ανατρέπει τον Τζορτζ.
45' ΓΚΟΟΟΛ. Ο Μερεμπασβλίλι εκτελεί και κάνει το 2-1 για τον ΟΦΗ!!!!
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 2-1
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο "Γεντί Κουλέ"
47' Σουτ του Τζορτζ από πλάγια δεξιά μπλόκαρε ο Στιλ
49' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ισοφαρίζει σε 2-2 ο Παναθηναϊκός, με σουτ του Πράνιτς.
52' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Τζορτζ έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο Στιλ.
59' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό με τον Καρέλη.
67' Ο Πράνιτς έπιασε ένα σουτ με τηον Λόρια να αποκρούει την μπάλα.
68' Τρομερή απόκρουση του Λόρια σε σουτ του Μπεργκ μέσα από την περιοχή!
75' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίκος Καρέλης με δεύτερο προσωπικό γκολ δίνει προβάδισμα στους "πράσινους" 2-3
88' Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Περογαμβράκη να μην μπορεί να σουτάρει καθώς πρόλαβε ο Ζέκα και έκοψε.
90' +4 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Λόρια, Μονιάκης (31' λτρ Ροβίθης), Μπολάκης, Φάζος. Δαμιανάκης, Καλαϊτζιτς (78' Περογαμβράκης), Μακρής, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Κουτσιανικούλης,Τζορτζ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Στιλ, Χουχούμης, Ζέκα, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλοπουλος, Λαγός, Πράνιτς, Καρέλης (86' Κουτρουμπής), Μαυρίας (46' Νίνης), Πέτριτς, Μπεργκ