Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2016

Ο διαστημικός... Αντετοκούνμπο "τρέλανε" και τον Κλίντον!

ΝΒΑ: Ο διαστημικός... Αντετοκούνμπο `τρέλανε` και τον Κλίντον! [vid]

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε συνέχεια στις εκπληκτικές του εμφανίσεις στο ΝΒΑ. Νέο του θύμα αποτέλεσαν οι Νετς. Ο Έλληνας φόργουορντ...

εντυπωσίασε για μία ακόμα φορά, οδηγώντας τους Μπακς σε μεγάλη νίκη (111-93) μέσα στο Μπρούκλιν.

Παρουσία του πρώην προέδρου των ΗΠΑ, Μπιλ Κλίντον, ο 21χρονος άσος άγγιξε το triple-double , ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 23 πόντους (7/9 βολές, 5/9 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ, καθώς επίσης και 4 κλεψίματα, 2 τάπες και κανένα λάθος σε 29 λεπτά. Είναι χαρακτηριστικό ότι δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου στην τελευταία περίοδο, καθώς όλα είχαν κριθεί.

Ετσι οι Μπακς έφτασαν σε θετικό ρεκόρ (9-8). Ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 22 πόντους ακολούθησε τον Αντετοκούνμπο σε απόδοση, ενώ για τους γηπεδούχους, που απέτυχαν ξανά να κερδίσουν δεύτερο συνεχές ματς φέτος, ξεχώρισε ο Μπρουκ Λόπεζ με 15 πόντους.