Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017

Football League: «Διπλό» με το… καλημέρα για τον ΟΦΗ, πήρε το ντέρμπι η Παναχαϊκή

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί του Πανσερραϊκού σημείωσε ο ΟΦΗ, στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών του στο πρωτάθλημα της Football League.

Ο Χαντί στο 38΄ και ο Κουτσιανικούλης στο 63΄ πέτυχαν τα γκολ για την κρητική ομάδα, ενώ οι γηπεδούχοι, που είχαν δοκάρι με τον Πόζογλου λίγο πριν το 1-0, μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Τσελεπίδη.

Από εκεί και πέρα νικηφόρα επέστρεψε στη δεύτερη κατηγορία η Παναχαϊκή, καθώς χάρη σε τέρματα του Πολίμου στο 59΄ και του Στεργίδη στις καθυστερήσεις επικράτησε στην Πάτρα 2-0 των Τρικάλων.

Ο Αχαρναϊκός νίκησε 1-0 στο Μενίδι τον νεοφώτιστο Απόλλωνα Λάρισας, με σκόρερ τον Αρώνη, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε ο ΑΟΧ Κισσαμικός της ΑΕ Καραϊσκάκης στα Χανιά, χάρη σε γκολ του Ξύδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

Άρης - Αιγινιακός 5-0 (18' Πλατέλλας, 24' Πασάς, 31' Κάσσος, 74' Καπνίδης, 93' Μπαργκάν)