Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

Προελαύνει ο ΠΑΟ - Έφτασε τις έξι νίκες επικρατώντας 1-0 του Πανιωνίου

Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού που κάνει στη φετινή Super League o Παναθηναϊκός.

Τα... θαυματουργά «μωρά» Γιώργου Δώνη επιβλήθηκαν δύσκολα το Σάββατο με 1-0 σκορ του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ, φτάνοντας στην έκτη τους νίκη στις επτά πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Το γκολ που έκρινε το ματς το σημείωσε στο 72 λεπτό ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι λίγα λεπτά νωρίτερα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με αυτό το τρίποντο οι πράσινοι έφτασαν τους 13 βαθμούς, καθώς ως γνωστό ξεκίνησαν το φετινό πρωτάθλημα με -6 βαθμούς.

Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 1-0

Γκολ: 72' Χατζηθεοδωρίδης (Παναθηναϊκός)

Κίτρινες:
Mπανανά (Πανιώνιος), Κολοβέτσιος (Παναθηναϊκός), Κόρμπος (Πανιώνιος), Κεϊτά (Πανιώνιος)

Δοκάρια:
6' Καμπετσής (Παναθηναϊκός)