Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-0

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το πάθος και η ενέργεια των παικτών του ήταν τα στοιχεία που οδήγησαν τον Ολυμπιακό στη μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 στο Καραϊσκάκη.

Το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Super League κρίθηκε από το γκολ του Ένγκελς στο 51΄.

Πολύ σωστά διαβασμένος και με ποδοσφαιριστές που «διψούσαν» για το «τρίποντο» ο Ολυμπιακός πήρε αυτό που ήθελε περισσότερο από τον αντίπαλό του, με βάση την εικόνα του αγώνα, και, πλέον, επέστρεψε για τα καλά στη μάχη του τίτλου. Η πρώτη ήττα του «Δικεφάλου του Βορρά» στο πρωτάθλημα ήρθε με... φυσιολογικό τρόπο. Πέρα από 10 λεπτά στο ξεκίνημα του ματς, η ομάδα του Λουτσέσκου αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα στις στημένες φάσεις, ενώ επιθετικά σε όλο το 90λεπτο δεν έβγαλε ούτε μία «καθαρή» ευκαιρία.