Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Σαρωτικός ο Παναθηναϊκός

Σαρωτικός ήταν ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Εργοτέλη, με τους πράσινους να καθαρίζουν το ματς με το… καλημέρα και να παίρνουν μία άνετη νίκη με το επιβλητικό 5-0.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 8ο λεπτό με ωραίο σουτ του Κλωναρίδη, ενώ στο 12″ ο Μπεργκ με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των πρασίνων.

Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Μπεργκ και πάλι πέτυχε το 3-0, ενώ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου ο Παναθηναϊκό είχε πετύχει δύο ακόμη τέρματα: Με κόρνερ του Κλωναρίδη στο 23″ και με ωραίο σουτ του Μπεργκ στο 42″, με τον Σουηδό να σημειώνει χατ τρικ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους Κρητικούς να μην μπορούν να αντιδράσουν και τους γηπεδούχους να… ξεκουράζονται, εν όψει και του αγώνα με το Λεβαδειακό την Τετάρτη. Το 5-0 έμεινε μέχρι το τέλος και φέρνει τον Παναθηναϊκό ξανά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, με 33 βαθμούς.