Πέμπτη 5 Ιουλίου 2018

Καλός ο Ολυμπιακός, 5-0 την Μποτοσάνι

Ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά καλός στο δεύτερο φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έδωσε στην Αυστρία και νίκησε εύκολα με 5-0 την Μποτοσάνι.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πολλή κίνηση χωρίς την μπάλα και προσπάθησαν να παίξουν σωστά και ορθολογικά. Στο 41΄ από πάσα του Νικολάου, ο Χριστοδουλόπουλος άλλαξε την μπάλα με τον Μάριν και έδωσε στον Γκερέρο για το 1-0.

Στο 50΄ ο Φορτούνης διπλασίασε, στο 58΄ ο Μαντί Καμαρά με σουτ έγραψε το 3-0, για να διαμορφώσουν το τελικό σκορ η κεφαλιά του Βέργου στο 86΄ και το σουτ του Βρουσάι στο 87΄.

Ο Αντρέ Μάρτινς έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο με τους Γιαννιώτη, Μασούρα, Σισέ, Νικολάου, Τσιμίκα, Ρομαό, Ανδρούτσο, Μάριν, Πάρντο, Χριστοδουλόπουλο, Γκερέρο.

Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν οι Χουτεσιώτης, Ελαμπντελαουί, Ένγκελς (79΄ Ευαγγέλου), Βούκοβιτς, Σάλιακας (77΄ Μάνος), Καμαρά, Μπουχαλάκης, Βρουσάι, Φετφατζίδης (85΄ Μανθάτης), Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς (85΄ Βέργος).