Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Ήττα στον τελικό από τους Μπράιαν για Τσιτσιπά/Κούλχοφ

Ήττα για Τσιτσιπά και Κόολχοφ στον τελικό του Μαϊάμι Όπεν

Το δίδυμο Τσιτσιπά-Κούλχοφ πάλεψε πολύ απέναντι στους Αμερικανούς αδελφούς Μπομπ και Μάικ Μπράιαν, αλλά το κορυφαίο και πιο επιτυχημένο ζεύγος...

στην Ιστορία του αθλήματος νίκησε τους «πρωτάρηδες» σε τελικό διπλού και δη στην κατηγορία Masters.

Οι Αμερικανοί επιβλήθηκαν δύσκολα με 7-5, 7-6 στον τελικό του Μαϊάμι Όπεν, αφού στο δεύτερο σετ οι Ευρωπαϊοι αντίπαλοί τους έχασαν τέσσερα (!) σετ πόιντς για να ισοφαρίσουν και να δώσουν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, στέλνοντάς το σε σούπερ τάι μπρέικ.

Οι Τσιτσιπάς/Κούλχοφ προηγήθηκαν με 6-3, αλλά οι Μπράιαν απέδειξαν πως μόνο τυχαία δεν έχουν κατακτήσει 119 τίτλους σαν δίδυμο και 39 Masters.

Αρχικά ισοφάρισαν σε 6-6, εν συνεχεία έσωσαν ακόμα ένα σετ πόιντ στο 6-7 και στο δεύτερο δικό τους ματς πόιντ κατάκτησαν ακόμη έναν τίτλο.