Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

1ος Αγώνας Παν. Πρωτ. ΜΧ, Χαλκίδα – Αποτελέσματα και πρώτες φωτογραφίες

Εντυπωσιακό ξεκίνημα είχαμε στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross στον πρώτο αγώνα στην Χαλκίδα με πολλές συμμετοχές και έντονο συναγωνισμό σε όλες τις κατηγορίες.

Ο Παναγιώτης Κουζής  ξεκίνησε στο γνώριμο πόστο του στην ΜΧ1 ενώ ο Δημήτρης Κοντολέτας ήταν ο μεγάλος νικητής στην ΜΧ2. Μεγάλη μάχη στην OPEN με τελικό νικητή τον Δημήτρη Στούπα και απρόβλεπτες καταστάσεις στα Quad με τον Χρήστο Καναβά να επικρατεί.
Αποτελέσματα κατηγορίας ΜΧ1
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα κατηγορίας ΜΧ2
Αποτελέσματα κατηγορίας OPEN
Αποτελέσματα κατηγορίας Quad
IMG_0722
Ορεξάτος ο Παναγιώτης Κουζής στον πρώτο αγώνα της χρονιάς, επικράτησε άνετα στην ΜΧ1 οδηγώντας εξαιρετικά στη δύσκολη πίστα της Χαλκίδας.
IMG_0520
Ο περσινός πρωταθλητής της ΜΧ2 Δημήτρης Κοντολέτας ήρθε πιο ανεβασμένος από την προηγούμενη χρονιά και πήρε δύο πειστικές νίκες.
2013 open chalikida
Ο τοπικός Δημήτρης Στούπας μοιράστηκε νίκες και βαθμούς με τον Σταμάτη Δημαλιάνη στην OPEN αλλά επικράτησε λόγω καλύτερου δεύτερου σκέλους.
IMG_0396
Νικητής της ΜΧ2Τ ο Νικόλας Φανουράκης με καλές επιδόσεις και στο σύνολο της ΜΧ2.