Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2013

Σάντος: "Πάμε για το 2/2 και ό,τι βγει"

Ο Φερνάντο Σάντος έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των διεθνών απέναντι στη Λετονία. Τι δήλωσε για τη νίκη της Βοσνίας.

"Είμαστε ικανοποιημένοι που μπήκαμε δυνατά. Συνεχίσαμε όπως τελειώσαμε με το Λιχτενστάιν. Κάναμε αυτά που είπαμε. Μας αδικεί το 0-0 στο ημίχρονο. Χάσαμε παρά πολλές ευκαιρίες, θα μπορούσαμε ένα σκορ 2-0.

Σίγουρα μας προβληματίζει το γεγονός ότι χάσαμε ευκαιρίες και θα προσπαθήσουμε να το βελτιώσουμε ενόψει του επόμενου αγώνα με τη Σλοβακία.

Στο β' ημίχρονο είχαμε άγχος μήπως στραβοπατήσουμε αλλά τελικά τα δώσαμε όλα και νικήσαμε δίκαια", δήλωσε ο Φερνάντο Σάντος μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα του MEGA.

Στη συνέχει σχολίασε για τη νίκη της Βοσνίας μέσα στη Σλοβακία:

"Οι ελπίδες μας για απευθείας πρόκριση μειώθηκαν. Περιμέναμε η Σλοβακία να κόψει και άλλους βαθμούς από τη Βοσνία από τη στιγμή που την κέρδισε εκτός.

Υπάρχει ακόμα φως στο τούνελ, λιγοστό βέβαια αλλά υπάρχει. Πρέπει να κερδίσουμε τα επόμενα δύο ματς ώστε να διατηρήσουμε τις όποιες ελπίδες να περάσουμε απευθείας".

Πηγή:sport24.gr